گنجاندن مجدد

Reinclusion

Reinclusion یا بازگرداندن مجدد، فرایندی در سئو است که هدف آن این است که یک وب‌سایت یا صفحه‌ای که توسط یک موتور جستجو از نتایج جستجو حذف یا مسدود شده است، دوباره به نتایج جستجوی آن موتور اضافه شود.

بازگرداندن مجدد یک وب‌سایت به نتایج جستجوی گوگل (به عنوان مثال) پس از حذف یا مسدود شدن آن، به دلایل مختلفی می‌تواند صورت بگیرد. این شامل اصلاح مشکلات سئو، پاکسازی و یا حذف محتوای نادرست یا مخالف قوانین گوگل، حذف لینک‌های بدون مجوز یا تخلفات دیگر باشد.

برای بازگرداندن مجدد یک وب‌سایت یا صفحه به نتایج جستجو، معمولاً فرآیند استفاده از ابزارهای گوگل برای وبمسترها (Google Webmaster Tools) یا Search Console انجام می‌شود. این ابزارها به وبمسترها این امکان را می‌دهند تا درخواست بررسی مجدد (Reconsideration Request) را ارسال کرده و توضیحاتی درباره اقداماتی که برای اصلاح مشکلات انجام داده‌اند، ارائه کنند.

گوگل سپس درخواست را بررسی کرده و در صورت اطمینان از رفع مشکلات و اصلاحات صورت گرفته، ممکن است وب‌سایت را دوباره به نتایج جستجوی خود اضافه کند. این فرآیند ممکن است زمان‌بر باشد و نیازمند صبر و پیگیری مستمر توسط وبمسترها باشد تا از مراحل و پیشرفت فرآیند باخبر شوند و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهند.